Nowy lekarz - Specjalista onkologii i hematologii dziecięcej

04.04.2023
Nowy lekarz - Specjalista onkologii i hematologii dziecięcejNowy lekarz - Specjalista onkologii i hematologii dziecięcej

Specjalista onkologii i hematologii dziecięcej w Centrum Medycznym Promedica.

 

Miło jest nam poinformować że do grona naszych lekarzy specjalistów dołączy wykwalifikowany specjalista – pediatra, hematolog i onkolog dziecięcy – lek med. Monika Radwańska, która posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu chorób wieku dziecięcego, w tym nowotworów. 
 

Nowy lekarz przyjmować będzie prywatnie w  Centrum Medycznym PROMEDICA ul. Zenitowa 5, Rzeszów. 

 

Rejestracja oraz więcej informacji uzyskają Państwo pod numerem telefonu:

(17) 230 56 12

 

 

Kim jest specjalista onkologii i hematologii dziecięcej?

 

Lekarz onkologii i hematologii dziecięcej zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem nienowotworowych chorób układu krwiotwórczego u najmłodszych, do których należą m.in. skaza krwotoczna, leukopenia, małopłytkowość. 

 

Jeśli wyniki badań krwi dziecka są nieprawidłowe, należy skontaktować się z lekarzem onkologii i hematologii dziecięcej. Warto także udać się na wizytę w przypadku zaburzeń krzepnięcia krwi oraz anemii.

 

Kiedy udać się do specjalisty onkologii i hematologii dziecięcej?

 

Warto udać się do poradni onkologii i hematologii dziecięcej kiedy badań krwi są niepokojące. Inne wskazania to ogólne osłabienie, przedłużające się krwawienie z rany, utrata apetytu, zmęczenie, ból głowy, nudności i wymioty lub łatwe powstawanie siniaków.

 

Objawy te są sygnałem do wizyty u lekarza pediatry, hematologa i onkologa dziecięcego, który po konsultacji i odpowiednich badaniach zdecyduje, czy konieczne jest leczenie onkologiczne, w tym chemioterapia.

 

Warto wspomnieć, że przebieg raka wieku dziecięcego jest zupełnie inny niż u dorosłych pacjentów onkologicznych, na przykład szybciej się rozwijają. Ważną rolę odgrywa więc wyczucie czasu – gdy niepokojące objawy nie ustępują, należy niezwłocznie skontaktować się ze specjalistą

 

 

Umów się na wizytę do onkologa i hematologa dziecięcego w Rzeszowie.


Rejestracja odbywa się telefonicznie pod numerem telefonu (17) 230 56 12 lub osobiście w poradni Centrum Medycznego Promedica przy ul. ul. Zenitowa 5, Rzeszów. 

 

Nowy lekarz - Specjalista onkologii i hematologii dziecięcej