Reumatoidalne Zapalenie Stawów: Przyczyny, Objawy i Skuteczne Leczenie

18.01.2024
Reumatoidalne Zapalenie Stawów: Przyczyny, Objawy i Skuteczne LeczenieReumatoidalne Zapalenie Stawów: Przyczyny, Objawy i Skuteczne Leczenie

Reumatoidalne Zapalenie Stawów (RZS) to choroba przewlekła, autoimmunologiczna, której głównym celem ataku są stawy. To schorzenie dotyka miliony ludzi na całym świecie, wpływając nie tylko na ich zdrowie fizyczne, ale także psychiczne. W Centrum Medycznym PROMEDICA przy ul. Zenitowej 5 w Rzeszowie pacjenci mogą liczyć na kompleksową opiekę reumatologiczną, a obecnie trwają zapisy do dr hab. n. med. Bogdana Kolarza, profesora Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Przyczyny Reumatoidalnego Zapalenia Stawów

Przyczyny RZS nie są do końca poznane, jednak wiadomo, że za chorobą stoi skomplikowany mechanizm autoimmunologiczny. Układ immunologiczny mylnie atakuje własne komórki, prowadząc do stanu zapalnego w obrębie stawów. Czynniki genetyczne, hormonalne, środowiskowe oraz infekcje mogą wpływać na rozwój choroby.

 

Objawy Reumatoidalnego Zapalenia Stawów

RZS objawia się przede wszystkim stanem zapalnym stawów, które stają się bolesne, obrzękłe i sztywne. Typowym jest także zmęczenie, utrata masy ciała, a także zajęcie narządów wewnętrznych. Choroba ma charakter falujący, z okresami remisji i zaostrzeń.

Skuteczne Leczenie i Kontrola Choroby

W Centrum Medycznym PROMEDICA pacjenci z RZS mogą liczyć na kompleksową opiekę. Leczenie jest zindywidualizowane i obejmuje zarówno terapie farmakologiczne, jak i niemedyczną, taką jak fizjoterapia czy terapia zajęciowa. Kontrola w poradni reumatologicznej umożliwia monitorowanie stanu zdrowia pacjenta i dostosowywanie terapii do aktualnych potrzeb.

 

Zapisy do dr hab. n. med. Bogdana Kolarza

Obecnie trwają zapisy do doświadczonego reumatologa, dr hab. n. med. Bogdana Kolarza, profesora Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jego wiedza, doświadczenie i zaangażowanie w opiekę nad pacjentami sprawiają, że osoby zmagające się z RZS mogą liczyć na profesjonalną pomoc.

 

Jeśli dostrzegasz objawy reumatoidalnego zapalenia stawów u siebie lub bliskich, nie zwlekaj z wizytą u specjalisty. Centrum Medyczne PROMEDICA jest miejscem, gdzie skuteczne leczenie i wsparcie są na wyciągnięcie ręki. Skontaktuj się z nami już dziś, by zadbać o zdrowie swoje lub swoich bliskich.

 

Więcej informacji pod numerem telefonu:

17 230 56 12

Reumatoidalne Zapalenie Stawów: Przyczyny, Objawy i Skuteczne Leczenie