e-rejestracja

e-rejestracja

Szybka i prosta e-rejestracja dzięki której zapiszesz się do swojego lekarza. Centrum Medyczne PROMEDICA wraz z Podkarpackim Systemem Opieki Medycznej udostępniły system przez który mogą Państwo zarejestrować się do lekarzy POZ oraz lekarzy specjalistów, ta platforma to PSIM.

 

PSIM - czyli Podkarpacki System Informacji Medycznej

 

PSIM (Podkarpacki System Informacji Medycznej) to platforma e-zdrowia która udostępnia możliwość rejestracji na wizytę w placówkach Centrum Medycznego PROMEDICA. Funkcjonalność rejestracji jest dostępna tylko dla pacjentów posiadających aktywne konto Pacjenta lub subkonto na portalu PSIM.

 

Zapraszamy także do zapoznania się z filmem dotyczącym PSIM (TUTAJ).

 

 

Dlaczego warto korzystać z PSIM?

 

W ramach projektu Podkarpacki System Informacji Medycznej udostępniane są elektroniczne usługi czyli usługi realizowane drogą elektroniczną (przez Internet). Należą do nich:

 

e-Informacja – zadaniem tej e-Usługi jest udostępnienie informacji o podmiotach leczniczych uczestniczących w projekcie, zakresach i dostępności świadczeń zdrowotnych realizowanych przez te podmioty oraz innych ważnych informacji z zakresu opieki zdrowotnej. W ramach tej e-Usługi pacjentom udostępniany jest m.in. Informator o usługach medycznych oraz Wyszukiwarka usług medycznych. Pacjenci mogą również założyć konto PSIM, dzięki któremu mogą m.in. rejestrować się elektronicznie (elektroniczna usługa e-Rejestracja) na usługi medyczne udostępniane w tym celu przez podmioty lecznicze uczestniczące w projekcie.

 

e-rejestracja – zadaniem tej e-Usługi jest umożliwienie, pacjentowi posiadającemu konto PSIM, elektroniczne zarejestrowanie się na wybrane usługi medyczne udostępniane przez podmioty lecznicze. Lista tych podmiotów jest dostępna na portalu PSIM. Posiadający konto może śledzić na bieżąco statusy wszystkich wykonanych rejestracji.

 

 

PSIM - e-rejestracja CM PROMEDICA

 

Dodatkowo Platforma ta ma na celu:

  - Zapewnienie dostępu do danych medycznych pacjentów.

  - Zwiększenie dostępność do usług medycznych dla pacjentów.

  - Poprawę dostępu do informacji o zakresie, miejscu i warunkach realizacji świadczeń zdrowotnych.

  - Usprawnienie zarządzania ochroną zdrowia na poziomie wojewódzkim, powiatowym i lokalnym.

  - Standaryzacja systemów informatycznych.

 

 

W jaki sposób zalogować się na PSIM?

 

Jeśli chcesz założyć konto i zarejestrować się do jednego z naszych specjalistów, postępuj zgodnie z wytycznymi poniżej.

 

  1. wejdź na portal PSIM (kliknij tutaj)
 
2. aby zarejestrować się, kliknij przycisk Załóż konto

  3. pamiętaj, aby założyć konto należy być osobą pełnoletnią oraz posiadać konto e-mail i telefon komórkowy
  4. po założeniu konta wejdź na pocztę e-mail gdzie otrzymasz maila z linkiem potwierdzającym

 

Uwaga!!!
Konto można także autoryzować przez profil zaufany.

 

 

e-rejestracja